Kurumsal

Hakkımızda
Anasayfa > Kurumsal > Hakkımızda

HAKKIMIZDA

LENA İNŞAAT SANAYİ TURİZM VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ,
kurucuları Sn. Naif OTO, Sn. Levent OTO ve Sn. Ali OTO tarafından 28.02.1986 tarihinde 16.000.000 .-TL sermaye ile kurularak, İnşaat ve Taahhüt işleri ile sektörel faaliyetlerine başlamıştır.

İnşaat sektöründe 1986 yılı itibariyle, günümüze kadar olan süreçteki faaliyetler iller bazında aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

1 – AĞRI : Gürbulak Gümrük Tesisleri ve İkmal İnşaatı

2 – ANKARA :

                A – 1000 Kişilik Çok Maksatlı Toplum Polis Spor Salonu İnşaatı ve Tesisatı
                B – Etimesgut Mehmetçik Lisesi İnşaatı
                C – Etimesgut Pratik Kız Sanat Okulu
                D – Gölbaşı Polis Okulu 1. Bölüm İnşaatı ve İkmali

3 – AYDIN :

                A – Kuşadası Endüstri ve Meslek Lisesi İnşaatı ve İkmali
                B – 750 Kişilik Öğrenci Yurdu İnşaatı
                C – Nazilli – Söke – Karpuzlu İlköğretim Okulları İnşaatı
                D – M.E.B. Yenihisar Eğitim ve Dinlenme Tesisleri İnşaatı
                E- 500 Kişilik Polis Okulu İnşaatı

4 – BURSA

5 – DENİZLİ

                A – P.Ü Altyapı İnşaatı ve İkmali
                B – Merkez 1000 Kişilik Öğrenci Yurdu İnşaatı
                C – P.Ü Tıp Fakültesi Morfoloji Binası İnşaatı
                D – Adalet Binası

6 – KASTAMONU

                A – Merkez Yeni Polis Karakolu İnşaatı ve İkmali
                B – M.E.G.S Müdürlüğü 50 Daireli Lojman İnşaatı

Firmamız tüm bu taahhütlerini, en son teknolojik ve teşkilat organizasyonunu kullanarak, aynı zamanda TSE EN ISO 9001 – 200 kalite ve yönetim sistemini de uygulayarak, zamanında ve başarıyla yerine getirmiştir.  Tüm bu organizasyonu, yetişmiş tecrübeli teknik personel, makine ve ekipman parkı unsurları ile destekleyen LENA İNŞAAT, devam eden işlerde de aynı performans ve titizlikle ilerlemektedir.

Firmamızın 2004 yılı itibariyle taahhüt yoluyla yapımını zamanında başarı ile bitirerek teslim ettiği ve halen taahhüdünde ki işlerin toplam hacmi 129.407.865.257.000 .TL tutarındadır.

Kurulduğu 1986 yılından itibaren 18 yıllık birikim ve tecrübesini, Kamu Kurum ve Özel Sektör kuruluşlarına bitirilen işlerin nitelik, çeşit ve hacimleri ile kanıtlayan firmamızın bugün ulaştığı kimlik ve konum, bundan sonra da taahhüt edeceği işlerin başarılmasında da aynı performansın yakalanacağının göstergesidir.

LENA GROUP :

Kurulduğu yıldan itibaren, devamlılığını, kalite anlayışından ödün vermeden sağlayan, işlerini eksiksiz, doğru ve zamanında yapmayı ilke edinen, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izler ve uygularken insan faktörünü de ön planda tutan bir kuruluştur. Bu felsefeyle şirket çalışanlarının katılımcı olmasını destekleyen, iş ve işçi güvenliği uygulamalarına önem veren, çevreci ve atılımcı bir çizgide ilerleyen grubumuz bu kimlik ve niteliği ile faaliyet ve yatırımlarına aralıksız devam etmeyi hedeflemektedir. Özellikle inşaat sektöründe imzasını attığı okullar, idari binalar, toplu konut, spor salonu ve yüzme havuzu, yurt binaları, hükümet binaları, yol ve altyapı tesisleri şirketlerimizin başarılı sisteminin somut göstergesidir.